Worms 2: Armageddon

Worms 2: Armageddon 1.3.9

Wielki powrót wojowniczych robali!

Kontroluj grupę brutalnych bezkregowców w turowej grze zręcznościowej na Androida. Zobacz pełny opis

Zalety

  • 4 graczy na jednym telefonie
  • Dużo humoru
  • Duży wybór broni

Wady

  • Sterowanie

Niezły
6

Kontroluj grupę brutalnych bezkregowców w turowej grze zręcznościowej na Androida.

Wojna światowa robali 

Worms 2: Armageddon oferuje cztery różne tryby: szybka gra (Quick Game), gra treningowa (Practice Match), jatka (Body Count) i kampania. Szybka gra i kampania są dość standardowe: celem jest wyeliminowanie drużyny przeciwnika najszybciej, jak to tylko możliwe. Gra treningowa pozwoli Ci przetestować ciekawą broń na robakach, które nie będą z Tobą walczyć. Najbardziej interesującym trybem jednoosbowym jest jatka, gdzie konfrontujesz jednego robaka wobec niekończącej się fali dżdżownic, które w miarę walki stają się coraz silniejsze i inteligentniejsze. 

Worms 2 Armageddon wykazuje trudności w balansowaniu sztucznej inteligencji. Nawet na najprostszym ustawieniu, kontrolowana przez komputer drużyna może nagle wysadzić się w powietrze wystrzeliwując rakietę prosto w ścianę. Innym razem robale wyrzucą granat, który przeleci przez mapę, odbije się od ścian i zdetonuje prosto na głowie Twojego robaka. 

Jedną z największych zalet Worms 2 Armageddon jest obfitość broni do wyboru. Wśród nich znaleźć możemy takie klasyki, jak święty granat ręczny i bananową bombę, jak również nowości, takie jak rakiety do niszczenia ukrytych robaków czy uderzenie trucizną. Możesz również stworzyć własną drużynę i nadać robalom imiona, wybrać dla nich głosy czy nagrobki. To wszystko doprawia grę jeszcze większą dawką humoru, zwłaszcza kiedy dobierzemy naszym dzielnym dżdżownicom różne głosy spośród szerokiej palety możliwości: od imitacji głosu kosmity po głos prezydenta Busha.  

Podobnie jak w innych grach z robakami, tryb multiplayer dostarcza najlepszej rozrywki. Może w nim grać do czterech graczy w trybie Hotseat, czyli przez podawanie telefonu do kolejnej osoby po odbytej turze lub udostępnienie gry przez lokalną sieć WiFi. Niestety, nie ma trybu multiplayer online. 

Jak grać

Możesz kontrolować swoją drużynę za pomocą różnych gestów lub ruchów. Aby przesunąć robaka, dotknij go i przytrzymaj w danym miejscu na ekranie. Dotknij robaka raz, żeby wykonał skok naprzód, dwa razy – skok w tył. Żeby poruszać się po planszy, przyciśnij dwa palce i przenieś je w obszar, który chciałbyś zobaczyć. Powiększanie i pomniejszanie widoku polega na ściskaniu i rozciąganiu ekranu.

Strzelanie z broni jest nieco trudniejsze. Przy używaniu podstawowej broni trzymasz palec na celowniku i ustawiasz go pod odpowiednim kątem. Podczas używania bardziej  zaawansowanej broni, na przykład nalotów, umieść palec na celowniku i przesuń go wzdłuż ekranu w kierunku wybranego celu, a następnie przytrzymaj przycisk spustu.

Początkowo, manewrowanie w Worms 2: Armageddon nie wydaje się być specjalnie komfortowe, dlatego warto zapoznać się z tutorialami. Niestety zdarza się, że gra wykazuje trudności w rozpoznawaniu komend i możesz nagle zobaczyć swojego robaka skaczącego prosto na minę przez to, że próbowałeś właśnie powiększyć obraz. Inną niedogodnością jest krótki czas tury, który w głównej mierze poświęcasz na celne nawigowanie. Ponadto, sterowanie w grze w najlepszym przypadku można określić jako odpowiednie, w najgorszym – niesamowicie frustrujące. Warto wspomnieć, że prawdopodobnie nie będziesz miał aż takich problemów w przypadku tabletu lub większego telefonu.

Jak wygląda

Worms 2: Armageddon pozostaje wierna oryginałowi – jest wyrazista i kolorowa. Wprowadzono zupełnie nowe krajobrazy, które zapewniają przyjemne, kreskówkowe tło. Inna charakterystyczna dla gry cecha – humor – na pewno nie została pominięta. Robale zerkają dookoła nerwowo, tańczą gdy wygrają, i rzucają zabawne komentarze podczas walki. Posiadają również fantastyczne efekty dźwiękowe – oprócz zabawnych głosów, również broniom zostały przypisane niepowtarzalne odgłosy, które przydają grze dodatkowego humoru. 

Ocena

Worms 2: Armageddon to niezwykle przyjemna gra. Świetna w trybie Hotseat, ale frustrujące sterowanie skutecznie przeszkadza grze być tak zabawną, jak jej odpowiedniki na innych platformach. 

Worms 2: Armageddon

Download

Worms 2: Armageddon 1.3.9